Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/webvol37/mj/1z6g4bmdi17r21g/belovelynagelskola.com/public_html/modules/blockcart/blockcart.php on line 158

Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/webvol37/mj/1z6g4bmdi17r21g/belovelynagelskola.com/public_html/classes/Blowfish.php on line 70
SEYF-certifiering - Be Lövely Nagelskola

SEYF-certifiering – Ett bevis på god kvalitet

SEYF är ett yrkesförbund bildat i maj 2001 och är öppet för alla yrkesutövande terapeuter inom estetiken. SEYF arbetar för att höja status/kvalitet på utbildningar/yrkesutövare och deras ambition är att alla estetiker med godkänd yrkesutbildning skall kunna enas i ett och samma förbund såsom: hudterapeuter, kosmetologer, SPA- och kropps-terapeuter, make-up artister, aromaterapeuter, nagelterapeuter, färgkonsulenter samt övriga terapeuter/estetiker.

För dig som gått en nagelterapeut-utbildning som inte är SEYF-eller Sansa-godkänd. Vi hjälper dig att utvärdera dina kunskaper och sedan skräddarsys en kompletterande utbildning för att du ska uppnå de kriterier och riktlinjer som SEYF beslutat.

För dig som gått vår gellack-utbildning, här kompletterar du med teori samt både teoretiskt och praktiskt prov.

Pris utvärdering: 800 kr exkl. moms (avdrages vid utbildningsstart)
Pris kompletterande utbildning: enligt överenskommelse
Startpaket ingår enligt överenskommelse
Från kursstart erbjuder vi 10 % rabatt i vår butik/webbshopp under ett år.
Löpande kursstart